Ogłoszenie

Regulamin i zasady FORUM w dziale "ZASADY"
********Rekrutacja is "ON"********

#1 2007-08-09 17:50:20

LeX

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 25
Punktów :   

Air Soft Guns

W tym artykule ukaże wam jedne z moich hobby, bo uważam ze ma jest to bardzo dobry temat na artykuł, szczególnie dla nas rodzaju męskiego, gdyż takie zabawy ma każdy z nas w DNA, jednak do rzeczy.

Co to jest ASG?
    Air soft gun jest to gra, zabawa. Walczy się za pomocą broni ASG, które przy odpowiednim chronieniu niektórych części ciała jest bezpieczna! Oczywiście w tej przepięknej grze jest kilka drużyn, a systemy rozgrywek są przeróżne. Capture the flag, deathmatch i wiele innych. Dla niektórych jest to śmieszne, że ubieramy się jak kompania E, ale wg. mnie tak być powinno. Bluzy moro, spodnie, dobre buty repliki broni. Niejeden z Was pewnie chciałby pobiegać z AK-47 wykonanego z każdym najmniejszym szczegółem, o realnej skali 1:1. Każdy szczegół tej gry nadaje uroku, niepowtarzalnej atmosfery gry.

Co potrzeba aby zagrać?
    Pierwszym warunkiem gry jest teren gdzie nie ma tzw "cywilów" czyli osób, które nie uczestniczą w rozgrywce i przechodzą przez teren walki. Takim terenem gdzie nie ma "cywilów" może być łąka, jakiś las, czasem jakieś opuszczone budynki, lecz uprzedzam, według prawa jest to nielegalne chyba, że powiadomimy o tym odpowiednie służby porządkowe (życzę powodzenia, gdy większość dobrych karabinów jest od 18 lat). Do tego powinny być specjalne wyznaczone miejsca, które są oznaczone, ogrodzone, i pod okiem specjalisty.
    Drugą rzeczą jest ochrona oczu. Najlepszą ochroną wg mnie są gogle np. narciarskie i kominiarka. Oczywiście można kupić za 50 zł maskę która chroni całą twarz, lecz ma ona pewne minusy, których nie chce tu przytaczać.
    Trzecim elementem, najdroższym niestety, jest broń. Giwere można kupić już za 50 zł, np. m4a1 (ja gram takim do dziś). Bronie i kulki są przeróżne (więcej info poniżej).

Sprzęt ASG.
Bronie:
Są to repliki broni palnej, najczęściej wykonane w skali realnej (1:1). Do broni można dokupić różne bajery, takie jak:
# Latarki - podczas nocnych potyczek bardzo przydatna, latarkę przykręcamy do szyny R.I.S, tak jak wszystkie akcesoria.
# Kolimatory - celownik optyczny, w którym punkt (celownik) wyświetlany jest laserem. Można porównać do lunety, lecz kolimator nie przybliża, a tani kolimator strasznie rozmazuje obraz!
# Lasery - Przykręcamy do szyny, i w szarej porze dnia, widzimy na czole przeciwnika punkt, gdzie polecą nasze kulki.
# Granatniki - Na pierwszy rzut oka, faktycznie wygląda jak prawdziwy granatnik, ale nie wyrzuca z siebie materiał wybuchowy, a np. 150 kulek.

Repliki dzielą się na trzy rodzaje:


   1. Sprężynowe, gdzie po każdym strzale przeładowujemy, naciągamy sprężyną by znów wystrzelić kulę.
   2. Elektryczne, gdzie naciągana sprężyna jest przez specjalny silniczek, zasilany akumulatorem. Ten rodzaj broni jest najlepszym rozwiązaniem dozwolonym od 18 lat.
   3. Gazowe, przykładem tej broni jest paintball. Ten rodzaj broni jest najmocniejszy, najbardziej wymaga konserwacji, i dokupywania butli z gazem, co wcale nie jest za tanie, przynajmniej dla mnie.



    Amunicją w tej zabawie są kulki ASG o średnicy 6mm. Kulki te dzieli się ze względu na wagę, ciężar jednej kulki dochodzi nawet do 0,33g! Lecz jednak tu płacimy za jakość.
Tutaj mogę dodać, z własnego doświadczenia, że kulki to jest taki asortyment, na którym nie powinniśmy oszczędzać. Dobre kulki zwiększają osiągi naszej broni, czasem nawet o 10 metrów lub więcej.

Parę słów od gracza...
    W ASG gram już pół roku. Nigdy nie miałem z tego powodu poważnych problemów. Jest to też wynikiem, że w tej grupie gdzie gramy zwracam wielką uwagę na bezpieczeństwo gry. Stawiajcie bezpieczeństwo jako sprawę priorytetową! Uważam, że każdy gracz CS'a powinien spróbować swoich sił w realnej walce. Nie tylko w fikcji. Przeżycia są wspaniałe! Z całego serca namawiam Was do tego abyście zrobili kumplowi śliwę na udzie, bo jest to zawsze miłe wspomnienie, którego nikt wam nie odbierze, a radości daje niemiara.

Dziękuję za przeczytanie, miłej i bezpiecznej gry!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs-proshow.pun.pl www.ensidia.pun.pl www.grascooby.pun.pl www.desertkeylogger.pun.pl www.minecraftofpoland.pun.pl