Ogłoszenie

Regulamin i zasady FORUM w dziale "ZASADY"
********Rekrutacja is "ON"********

#1 2007-08-08 20:59:48

LeX

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 25
Punktów :   

CS a Uzależnienie-WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Miałem ostatnio problemy zdrowotne i wylądowałem w szpitalu. Każdy kolejny dzień wygląda tak samo jak poprzedni, może z wyjątkiem obiadów, które czasami zawierały inną surówkę.

Pewnego, zresztą kolejnego nudnie zapowiadającego się dnia, spotkałem chłopaka w wieku 17 lat. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że wokół mnie krążyły w różne strony, same krzykliwe 3 lub 4-latki z ich zatroskanymi mami. Co ważniejsze Jarek, bo tak miał na imię ten chłopak, grał w cs-a, jak się później okazało, dużo za dużo. Od zejścia na tematy związane z counter-strikem, czułem, że coś jest nie tak, że ten temat mu nie odpowiada. Nie chcąc naciskać zmieniłem go sam, jednak mój rozmówca po dość krótkim czasie, wrócił do cs-a, ale jego ton zmienił się inny, smutny, chwilę później okazało się, o co chodzi. Przyznał, że kiedy rok temu rozpoczął swoją cs-ową przygodę, zawładnęła całym jego życiem, stał się podręcznikowym przykładem uzależnionego. Przestał spotykać się z kolegami, zaczął wagarować, co oczywiście spowodowało spadek średniej, jak dotąd całkiem niezłych ocen. Drwił z ostrzeżeń rodziców, nie zależało mu też na opinii przyjaciół. Co najśmieszniejsze godziny przesiedziane przed monitorem, cały czas grając, nie przynosiły oczekiwanych wyników. Podczas tej rozmowy nie wyczuwałem, żeby mój rozmówca był jakimś głupim, niemyślącym dzieciakiem, wręcz przeciwnie, był mądry, widać było, że dopiero teraz zdał sobie sprawę z tego, co robił, jaki był i co stracił. Jego rodzice zmusili go do wizyty u psychologa, co w jego przypadku okazało się bardzo istotne i na szczęście wystarczyło by ponownie sprowadzić go na dobrą drogę. Dzisiaj Jarek gra w cs`a, ale sam przyznaje, że to nie to samo, co wtedy, lecz w tym dobrym znaczeniu. Po opuszczeniu swojego cyber świata nauczył się kontrolować swoje pragnienia i emocje. Z gry nadal czerpie wiele radości na co dzień, pozostaje jednak pod opieką psychologa. Pod koniec mojej znajomości z Jarkiem, gdyż właśnie opuszczał szpital, zadał mi pytanie czy ja potrafiłbym odejść od tej najpopularniejszej strzelanki? Ale tak naprawdę nie oczekiwał odpowiedzi. Nie zdążyłem mu jej udzielić, więc postaram się to napisać teraz, kto wie może kiedyś to przeczyta, a przynajmniej i Ja zabije jakoś szpitalną nudę i zagłuszę ryczące 24 h na dobę dzieci. Po dość długich przemyśleniach najpierw zadałem sobie pytanie czy jestem uzależniony, tutaj nie myślałem za dużo, ponieważ przed cs-em nie spędzam aż tak wiele czasu na co dzień, ale pytanie przecież brzmiało inaczej. Myślę, że na dzień dzisiejszy nie potrafiłbym odejść na stałe od csa, jestem jeszcze młody i gra daje mi sporo radości, nie wstydzę się tego, bo chociaż teraz pisząc ten artykuł jestem w szpitalu, nie czuje potrzeby gry, po prostu wiem, że po dłuższym czasie chciałbym wrócić i trochę postrzelać. Na pewno, kiedy muszę, potrafię sobie odmówić gry w imię rodziny, nauki, przyjaciół lub staram się pogodzić to tak, abym miał czas na to i na to.

W walce z własnymi emocjami i pragnieniami nie chodzi o to, żeby wmawiać sobie, że nie jest się uzależnionym, tylko o to żeby się chronić, wiedzieć, co jest ważne, mieć własną hierarchię wartości. Na naszej powinna na pewno znaleźć się rodzina, wiedza, przyjaciele i to co jest rzeczywiście ważne, nie to co zdaje się być. Niestety umieścić te rzeczy musimy sami, często poprzez wiele prób i błędów, których nie da się uniknąć, a robiąc to bez pomocy innych uczymy się prawdziwej samodzielności. Jednak, gdy już wiemy, co jest dla nas ważne, nie powinniśmy wpaść w wir nałogu lub innej niepożądanej rzeczy.

Kończąc moje przemyślenia i poniekąd zwierzenia, chciałbym i Was zmusić do myślenia! Ja już sobie odpowiedziałem, a Wy?

PS.Zachecam do rozmowy

Offline

 

#2 2007-08-08 21:11:16

K!RUNA

Administrator

10743720
Call me!
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-08-01
Posty: 18
Punktów :   
WWW

Re: CS a Uzależnienie-WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Wielekie podziękowania dla "LeXaę. Artykół godny przeczytania i daje dużo do myślenia. Myślę, że uzależnienie od CS-a jest możliwe i nawet mam na to pare przykładów (moi koledzy). Ja już odpowiedziałem sobie na pytanie postawione w tym artykule. LeX mimo, że to nie Ty napisałeś tę wypowiedź przedstawiles każdemu kto o tym niewiedział prawde cs'a. Thx w ocenie 1-10 daje 10 artykłowi jak i tobie LeX. Dobra robota. Pozdro.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
passat b5fl 1.9tdi pd 101km opinie anime plakáty www.narutofan.pun.pl smieszne zdjecia tematyka budowlana skrzynia rollana